Społeczni Informatorzy Turystyczni

Dobrze poinformowany turysta, to zadowolony turysta. Kierując się tą zasadą na Dolnym Śląsku powstał nowatorski na skalę krajową projekt - Społeczny Informator Turystyczny. O powodzeniu projektu przesądzą ludzie, którzy zechcą się weń zaangażować. Takich osób aktywnych i zaangażowanych społecznie nie brak w Szklarskiej Porębie. I to właśnie tu już od majowego weekendu na szlakach turystycznych będzie można spotkać mobilnych informatorów turystycznych.
Osoby z charakterystyczną żółtą apaszką i zieloną torbą udzielą dociekliwym turystom wszelkich informacji o atrakcjach naszego miasta i regionu.

Społeczny informator turystyczny, to wspólna akcja Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba, która ma celu aktywizację osób 50+ w ciekawy i aktywny sposób. Jest to swoisty przejaw działalności wielu stowarzyszeń działających w Szklarskiej Porębie, takich jak Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Senior 60 Plus. Ok. 30 mieszkańców Szklarskiej Poręby, którzy zgłosili się do projektu, wyposażeni w niezbędne materiały promocyjne i odpowiednio oznakowani będą przemierzali karkonoskie i izerskie szlaki turystyczne, służąc turystom profesjonalną informacją. Z naszego Stowarzyszenia jest znaczna grupa , a właściwie 25 osób to seniorzy, seniorzy aktywni , bo celem jest podczas swoich wędrówek informować turystów. W czasie długiego majowego weekendu udzielaliśmy pierwszych informacji.