Obchody Święta Niepodległości

12 listopada 2016 r w Wieży widokowej w Radomierzu, odbyło się coroczne spotkanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W tym roku to już 98 lat odkąd żyjemy w wolnym kraju. Impreza zorganizowana jak co roku przez Stowarzyszenie Bolczowianie i Zespół Bolczowianie jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zaprosiliśmy dwa zespoły muzyczne - Zespół OLGA z Kamiennej Góry i Zespół Sybiraczki i Kresowianie z Jeleniej Góry. Razem z nami tą uroczystość przeżyli przedstawiciele władz Gminy Janowice Wielkie Pan Wójt Kamil Kowalski i Pan Sekretarz Miłosz Kamiński, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani poseł Rzeczpospolitej Polskiej Marzena Machałek, która skierowała kilka bardzo miłych słów do uczestników spotkania.
Zespół Bolczowianie przedstawił swój program poetycko muzyczny, a następnie wystąpiły zespoły Olga z Kamiennej Góry i Sybiraczki i Kresowianie z Jeleniej Góry.
W miłej, ciepłej i wzniosłej atmosferze wspólnie przeżyliśmy ten tak ważny w dla naszej Ojczyzny dzień.
Dziękujemy panu Wójtowi Gminy za udostępnienie sali w Wieży Widokowej, za materiały promocyjne o Gminie dla zespołów i wspólne przeżycie tego dnia.
Dziękujemy Zespołom za przybycie i wspaniałe występy.
Dziękujemy sponsorom za wypieki: Państwu Miroś, Panu Adamowi Niziałek, Państwu Szpecht oraz członkom zespołu Bolczowianie.
Dziękujemy panu Sołtysowi Radomierza za pomoc w organizacji imprezy, uśmiech i dobre serce, że pamięta o nas zawsze.