15 karnawałowa biesiada w Kamiennej Górze

W sobotę 28 stycznia byliśmy w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Na zaproszenie zespołu Olga z Kamiennej Góry oraz Dyrektora Centrum Kultury w Kamiennej Górze wzięliśmy udział w 15 Karnawałowej Biesiadzie. W spotkaniu wzięło udział 9 zespołów z terenu powiatu kamiennogórskiego i my Bolczowianie jako jedyny zespół z poza powiatu. Przy występach muzycznych zespołów wszyscy świetnie się bawili. W tanecznych pląsach widać było przemieszane kolory pięknych strojów. Wśród uczestników byli przedstawiciele władz i zaproszeni goście. W miłej serdecznej atmosferze spędziliśmy czas, wspólnie śpiewając znane piosenki biesiadne i ludowe. Dziękujemy za zaproszenie na tak wspaniałą imprezę. Dyrektor kamiennogórskiego Centrum Kultury zaprosił nas na biesiadę nad zalewem która odbędzie się w czerwcu tego roku. Nadmienię, że zespół Olga był gościem na naszej imprezie z okazji Dnia niepodległości w Wieży Widokowej w Radomierzu w listopadzie 2016 r.

Dzień Babci i Dziadka w Trzcińsku

W piątek 20 stycznia jak co roku wspólnie z dziećmi ze świetlicy z Trzcińska i zespołem Rudawianie uczciliśmy święto Babci i Dziadka. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami byli i świetnie się bawili. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy zdrowia wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Kolędowanie w DPS w Janowicach Wielkich

20 grudnia 2016 r, jak co roku przed Bożym Narodzeniem, byliśmy u mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Wystąpił zespół BOLCZOWIANIE, a w tym roku jako gość specjalny wystąpił również zespół OLGA z Kamiennej Góry. Wspólne kolędowanie z mieszkańcami DPS stało się już tradycją w życiu naszego zespołu. Radość z jaką jesteśmy przyjmowani jest nie do opisania. Dziękujemy.

Obchody Święta Niepodległości

12 listopada 2016 r w Wieży widokowej w Radomierzu, odbyło się coroczne spotkanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W tym roku to już 98 lat odkąd żyjemy w wolnym kraju. Impreza zorganizowana jak co roku przez Stowarzyszenie Bolczowianie i Zespół Bolczowianie jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zaprosiliśmy dwa zespoły muzyczne - Zespół OLGA z Kamiennej Góry i Zespół Sybiraczki i Kresowianie z Jeleniej Góry. Razem z nami tą uroczystość przeżyli przedstawiciele władz Gminy Janowice Wielkie Pan Wójt Kamil Kowalski i Pan Sekretarz Miłosz Kamiński, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani poseł Rzeczpospolitej Polskiej Marzena Machałek, która skierowała kilka bardzo miłych słów do uczestników spotkania.
Zespół Bolczowianie przedstawił swój program poetycko muzyczny, a następnie wystąpiły zespoły Olga z Kamiennej Góry i Sybiraczki i Kresowianie z Jeleniej Góry.
W miłej, ciepłej i wzniosłej atmosferze wspólnie przeżyliśmy ten tak ważny w dla naszej Ojczyzny dzień.
Dziękujemy panu Wójtowi Gminy za udostępnienie sali w Wieży Widokowej, za materiały promocyjne o Gminie dla zespołów i wspólne przeżycie tego dnia.
Dziękujemy Zespołom za przybycie i wspaniałe występy.
Dziękujemy sponsorom za wypieki: Państwu Miroś, Panu Adamowi Niziałek, Państwu Szpecht oraz członkom zespołu Bolczowianie.
Dziękujemy panu Sołtysowi Radomierza za pomoc w organizacji imprezy, uśmiech i dobre serce, że pamięta o nas zawsze.

Biesiada z gotowaniem w świetlicy

W dniu 14 maja 2015 r w świetlicy w Janowicach Wielkich odbyło się spotkanie w ramach kulinarnych spotkań z zespołami ludowymi z Janowic. Dzisiaj wspólnie z zespołem Bolczowianie. Przyszły nasze niezawodne panie emerytki. Razem przygotowaliśmy produkty (pokroiliśmy). Na zewnątrz na nowo przygotowanym skwerku jest ognisko na którym gotował się paprykarz według przepisu Izy Fabiańskiej. Zespół Bolczowianie wykonał przygotowane piosenki a następnie razem śpiewaliśmy z wszystkimi przybyłymi gośćmi. Niestety zrobiło się chłodno i wróciliśmy do świetlicy gdzie odbyła się dalsza część spotkania i wspólnego śpiewania. DZIEKUJEMY!!

Poparcie dla kandydata na prezydenta pana Andrzeja DUDY

W dniu 1 Maja z panią poseł Marzeną Machałek wraz z całym zespołem Bolczowianie i całą grupą wsparcia dla kandydata na prezydenta pana Andrzeja Dudy wyraziliśmy poparcie przez wspólną manifestację maszerując ulicami Jeleniej Góry. Specjalnie przygotowane piosenki z tekstami Grażyny Krawiec i Romualda Fabiańskiego rozbrzmiewały na placu ratuszowym. Przybyło wiele osób popierających kandydaturę pana Andrzeja. Życzymy wygranej w wyborach !!!

Spotkanie z kandydatem na prezydenta w Jeleniej Górze

Ósmego kwietnia w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z kandydatem na prezydenta panem Andrzejem Dudą, na które zostaliśmy zaproszeni jako zespół Bolczowianie. Na tą okazję przygotowaliśmy piosenki o treści powitalnej dla tak ważnej osoby. Na początku zanim przyjechał pan Andrzej wspólnie śpiewaliśmy piosenki wraz z obecnymi osobami, których było bardzo wielu. Sala przygotowana na spotkanie pękała w szwach. Główną szefową spotkania była pani poseł Marzena Machała jak zawsze urocza i pełna oddania dla ludzi. Po przyjeździe kandydata przywitaliśmy go gromkimi brawami, ku naszemu zdziwieniu, wchodząc do sali pan Andrzej witał się z wszystkimi, a zespół śpiewał. Następnie podszedł do nas i serdecznie przywitał się z każdym członkiem zespołu, miło zostaliśmy zaskoczeni. Przemówił do ludzi a wszyscy słuchali. Mówił tak mądrze i z takim pietyzmem, że dech zapierało. Na koniec znów śpiewaliśmy na pożegnanie. Po wyjeździe pana Andrzeja otrzymaliśmy podziękowania z rąk pani poseł i wielu ludzi obecnych na spotkaniu. Panie Andrzeju życzymy powodzenia w wyborach. Jesteśmy z panem!!!

Dzień Kobiet w Janowicach Wielkich

DROGIE PANIE I PANOWIE!!!
Zespół BOLCZOWIANIE ZAPRASZA
w dniu 7 marca (sobota) o godzinie 15.00 do świetlicy wiejskiej na uroczyste spotkanie z okazji DNIA KOBIET. Piękne, miłe, drogie panie, chcemy w ten Dzień być tu z Wami, więc czekamy, że przyjdziecie i że nas nie zawiedziecie. Z A P R A S Z A M Y !!!!!!

12.02.2015 r Dzień zakochanych w Świetlicy w Janowicach

W czwartek 12 lutego wspólnie z mieszkańcami Janowic Wielkich obchodziliśmy Święto zakochanych WALENTYNKI. Jednocześnie był to tłusty czwartek. W miłej i wesołej atmosferze przy kawce, herbatce i pączkach upłynęło popołudnie. Zespół Bolczowianie zaśpiewał piosenki o zakochanych, a następnie w drugim koncercie wspólnie śpiewaliśmy z mieszkańcami znane piosenki.

26.01.2015 Dzień Babci i Dzień Dziadka w świetlicy w Trzcińsku

W poniedziałek 26 stycznia o godzinie 16.00 wspólnie z mieszkańcami miejscowości Trzcińsko uczciliśmy Dzień Babci i Dzień dziadka.W miłej i radosnej atmosferze, przy kawce, herbatce i słodkościach, upłynęło popołudnie. Piosenki i wiersze dla Babć i Dziadków wykonali członkowie zespołu Bolczowianie oraz dzieci ze świetlicy w Trzcińsku. Wszystkim babciom i dziadkom samych pogodnych i szczęśliwych dni w zdrowiu i dobrych Humorach składa Zespół Bolczwianie.

25.01.2015 r Kolędowanie w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich

W niedzielę 25 stycznia wzięliśmy udział w uroczystej mszy Świętej w kościele parafialnym w Janowicach Wielkich. Po Mszy Świętej wykonaliśmy koncert kolęd i pastorałek tych znanych i tych mniej znanych. Dziękujemy za przychylne przyjecie naszego występu i wspólne śpiewnie kolęd, a Księdzu Proboszczowi Piotrowi Susce za przychylność i otwarte serce dla nas. Dziękujemy z całego serca.

Karnawał na ludowo

W sobotę 24 stycznia na zaproszenie zespołu ludowego Rząsinianki z Rząsin ,( który w ubiegłym roku zaszczycił nas swoją obecnością na uroczystości z okazji Dnia Niepodległości w Wieży Widokowej w Radomierzu), pojechaliśmy do miejscowości Rząsiny koło Gryfowa na doroczny festiwal "Karnawał na ludowo". Pomysłodawcą i pełnym wykonawcą tego festiwalu jest Zespół Rząsinianki, który z wielkim zaangażowaniem i rozmachem organizował go w tym roku po raz szósty. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00. Szefowa Zespołu Rząsinianki pani Teresa Cierlik przywitała gości, przedstawicieli władz, sołectwa gminy i powiatu, księdza proboszcza oraz zaproszone zespoły, których było dziewięć. Po przywitaniu zespoły występowały po kolei prezentując się i wykonując po dwa utwory. Następnie wszyscy razem: muzycy grali, wszyscy śpiewali i bawili się wspaniale. Pewnie bawilibyśmy się do samego rana ale w niedzielę czeka nas kolędowanie w naszym kościele w Janowicach Wielkich, więc dla nas impreza skończyła się po północy. Dostaliśmy zapewnienie, że weźmiemy udział również w przyszłorocznym festiwalu.
Poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy w sercach mają właśnie muzykę i radość. Kochają to co robią. Dziękujemy za wspaniałą gościnę, myślę, że nawiązane kontakty nie rozpłyną się a zaowocują w przyszłości.